Torneo de Ajedrez Franklin

Senast uppdaterad18.04.2021 02:23:59, Creator/Last Upload: fada – comision tecnica argentina

Val av parametrar visa turneringsinfomation, Link tournament to the tournament calendar
ListorStartlista, Startlista, alfabetisk, Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Korstabell efter 6 ronder, Korstabell, efter startnummer
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/6 , ej inlottad
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Slutställning efter 6 ronder

Plac.SNrNamnNationRatingPoäng TB1  TB2  TB3 
11Pereyra Gabriel EliasARG16895,50,0524,0
212Arguello NicolasARG05,00,0522,5
36Zapata DarioARG13585,00,0521,0
42Guerra GabrielARG16644,50,0421,0
515Camacho MaximilianoARG04,01,0422,0
63Varela Rodrigo OrlandoARG16284,00,0320,0
74Velasque ElioARG15753,50,0320,5
823Garcia GustavoARG03,50,0320,0
924Martin LucasARG03,50,0318,0
105Velazque OrlandoARG15203,50,0317,5
1117Cesped EmilianoARG03,50,0317,0
127Velasque UlisesARG13213,50,0316,5
1325Maturano EstebanARG03,50,0220,5
1427Olivera SantiagoARG03,00,0318,0
1513Barboza LucasARG03,00,0317,5
1621Exposito JulianARG03,00,0316,0
1719De la Vega FacundoARG03,00,0314,0
1829Oropel Andres GuillermoARG03,00,0220,5
1910Monardez GabrielARG12503,00,0219,5
2028Ordan NumaARG02,50,0216,5
2131Ruiz EliasARG02,00,0220,5
228Quispe FernandoARG13052,00,0219,5
2316Castro MatiasARG02,00,0217,5
2420Exposito AgustinARG02,00,0216,0
2530Pulido FranciscoARG02,00,0113,0
2632Sanchez RicardoARG01,50,0117,5
279Luzi AdrianoARG12711,50,0117,0
2814Cabrera TaniaARG01,50,0116,0
2926Maturano EuniceARG01,50,0014,0
3033Seoane OscarARG01,00,0017,0
3134Yanzon GabrielARG01,00,0017,0
3211Alvaro LunaARG01,00,0016,5
3322Fabio LeonelaARG00,50,0015,5
3418Chavez PabloARG00,00,0016,5

Anmärkning:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: The greater number of victories (variable)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Schackurneringsresultat-server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 19.02.2021 12:11
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use