Halterner Stadtmeisterschaft 2020

Senast uppdaterad03.03.2021 20:13:14, Creator/Last Upload: sv ks haltern

LänkarTurneringens officiella hemsida
Val av parametrar visa turneringsinfomation
ListorStartlista, Startlista, alfabetisk, Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Korstabell efter 4 ronder, Korstabell, efter startnummer
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5/5 , ej inlottad
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Ställning efter rond 1

Plac.SNrNamnNationRating TB1  TB2  TB3 
15Schulz AlfonsGER17971,01,00,0
8Pöter ManfredGER17581,01,00,0
11Lojack RouvenGER15231,01,00,0
13Bertram KlausGER14131,01,00,0
16Stadler JulianGER10711,01,00,0
18Norden ThiloGER01,01,00,0
71Lombardi MarcoGER19210,50,50,0
2Michaelicek RolandGER18450,50,50,0
4Eusgeld MichaelGER17990,50,50,0
6Böhm Jan Dr.GER17900,50,50,0
7Backmann HansGER17770,50,50,0
9Strübig DominikGER16530,50,50,0
133Czarnik JozefGER18360,00,00,0
10Lohkemper MalteGER16490,00,00,0
12Baars FrankGER14570,00,00,0
14Schütz JakobGER13340,00,00,0
15Deysenroth GeraldGER12800,00,00,0
17Dudziak BorisGER7450,00,00,0

Anmärkning:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: points (normal points + points from the qualifying rounds)
Tie Break3: Sum Buchholz-Tie Break variable

Schackurneringsresultat-server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 19.02.2021 12:11
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use