Österreichische Staatsmeisterschaft 2020 Blitzschach

Senast uppdaterad07.09.2020 23:42:19, Creator/Last Upload: steirischer landesverband

Val av turneringBlitz, Schnellschach
LänkarTurneringens officiella hemsida, Ladda ner inbjudan
Val av parametrar visa turneringsinfomation
ListorStartlista, Startlista, alfabetisk, Nations-, Parti och Titelstatistik, Alphabetical list all groups, Spelschema
Korstabell efter 11 ronder, Korstabell, efter startnummer
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9, Rd.10, Rd.11/11 , ej inlottad
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9, Rd.10, Rd.11
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Startlista

Nr.NamnFide-IDRatingIkön
1GMShengelia David136012702465
2GMDragnev Valentin16348522446
3IMKreisl Robert16138802445
4IMHalvax Georg16195432443
5GMDiermair Andreas16124682417
6IMMesaros Florian16292202408
7FMPeyrer Konstantin16408792403
8IMSchwabeneder Florian16261912402
9IMBlohberger Felix16320512379
10IMHuber Martin Christian16234352352
11FMEnöckl Philipp16088942284
12FMSandhoefner Florian16091062275
13FMMostbauer Florian16266712271
14FMMorgunov Marc16403052261
15IMHorvath Dominik16425612246
16Frank Paul16125652204
17FMRieger Robert16255272203
18IMKummer Helmut16010162199
19FMLeisch Lukas16320942198
20FMFrank Emanuel16256242194
21Nolz Tom16259852181
22IMDanner Georg16003032163
23Dobo Gyula7442802155
24FMHechl Gerald16056742129
25Kruckenhauser Arthur16428122126
26WFMFroewis Annika16214322122w
27Wetscherek Gerhard16021522122
28WIMMira Helene16016012117w
29Schernthaner David16495742114
30Trippold Denise16255942082w
31Goessler Markus16332602063
32Nadarevic Hasib144120632050
33Feinig Mario16181132049
34WFMPolterauer Chiara16381652038w
35Kollmann Christoph16089832015
36Miazhynski Yuri16515952010
37Teuschler Hugo MMag.16085172008
38WFMTeuschler Barbara16020472007w
39Guetz Wolfgang16255351971
40Hametner Gerald16203981956
41Eibinger Manuel16379911952
42Eberhardt Christian16360901948
43Ring Rudolf16330071936
44Brüll Georg16206811908
45Lerch Johannes16580691903
46Meixner Helmut16401781898
47Katter Katharina16426261894w
48Raeke Philipp16451611894
49Höbarth Günter16101981879
50Wu Min16319691875w
51WFMMayrhuber Nikola16378191873w
52Oswald Heinz16147621871
53Hechl Fabian16515791831
54Konecny Sophie16395791823w
55Marakovits Nico16532531820
56Miazhynski Michael16513741811
57Wiener Alexander16360811808
58Kainz Josef16130301796
59Pudmich Guenter16361541792
60Grosse Manfred16173701767
61Schlick Horst16402161766
62Neubauer Anton16093191757
63Balint Peter16607131727
64Hadzic Semin Dr.16690521722
65Hofstadler Mario16604971694
66Katter Marlene16486911678w
67Hebenstreit Heinz16361201677
68Tusha John16499141677
69Reischer Gerhard16321241667
70AFMGugler Giorgio16607051591
71Lammer Michael16251011580
72Schernthaner Markus16538731564
73Vu Tran Tue Anh16632161533w
74Myagmartseren Enguun16712351495
75Martinovic David16687061430
76Zaytsev Alexander16590901415
77Leitgeb Julian16637711374
78Zakeri Haniyeh16682931255w
79Feiertag Jonas16627401240
80El-Abkari Riad16692810
81Fritz Quentin16747300
82Kaefer Calvin16711030
83Wenz Florian346036110
84Zangger Felix16708830
Schackurneringsresultat-server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 19.02.2021 12:11
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use