Síðari hlutinn fer fram 15. og 16. maí

Icelandic Team Championship 2019-21 - 2nd division

Senast uppdaterad16.04.2021 17:58:03, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

LänkarTurneringens officiella hemsida
Val av parametrar visa turneringsinfomation
ListorKorstabell, Tabell, Lista över spelare, Startlista, alfabetisk, Spelschema
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Lottning för samtliga ronder
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Tabell

Plac.SNrLagPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11Skákdeild KR440018,080
25Skákfélag Akureyrar b-sveit430116,062
37Taflfélag Vestmannaeyja430116,060
44Skákfélagið Huginn b-sveit420212,040
58Skákdeild Fjölnis-b420210,540
63Hrókar alls fagnaðar42029,040
76Skákdeild Hauka40048,000
82Taflfélag Garðabæjar b-sveit40046,500

Anmärkning:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Schackurneringsresultat-server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 19.02.2021 12:11
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use