Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 140.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Rogachev 2020 Rapid BLR
149 Часови 5 мин.
245-ти Международен турнир "Морско конче" - момичета до 12, 14, 16 г. BUL
149 Часови 5 мин.
3Championnat de Tunisie des Clubs 2020 Nat B Rondes 4 à 8 TUN
149 Часови 6 мин.
445-ти Международен турнир "Морско конче" - момчета до 12, 14, 16 г. BUL
149 Часови 6 мин.
56th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : Open THA
149 Часови 6 мин.
623. Ekipno državno prvenstvo za fante in dekleta do 16 let :: FANTE :: SLO
149 Часови 6 мин.
7 O.Podolsky memory (rapid)-2020 UKR
149 Часови 6 мин.
8Chapalang (Singapore) vs JZMC (Sydney) Online Match SGP
149 Часови 6 мин.
96th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : U12 THA
149 Часови 8 мин.
10Grazer Blitz Stadtmeisterschaft 2020 AUT
149 Часови 8 мин.
11CN echipe blitz 2020 - masculin (open) ROU
149 Часови 8 мин.
12Kyiv Chess Center Sunday Blitz (2020-09-13) UKR
149 Часови 8 мин.
131. Latvijas 2020. gada čempionāts Dice Chess LAT
149 Часови 9 мин.
14Кваліфікаційний турнір з нормою 2 розряду (11-13.09.2020), Київ. UKR
149 Часови 9 мин.
156th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : U16+G16 THA
149 Часови 9 мин.
162. Bundesliga West 202021 AUT
149 Часови 9 мин.
17Trofeul Callatis Fete U14 - sah rapid , Olimp - Mangalia, 13.09.2020 ROU
149 Часови 11 мин.
18KEJOHANAN CATUR TERBUKA DUN HULU KELANG PIALA YB SAARI SUNGIB 2020 (KATEGORI BAWAH 12 TAHUN - U12) MAS
149 Часови 11 мин.
19Первенство Гродненской области по шахматам среди мальчиков до 8 лет. BLR
149 Часови 12 мин.
206th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : Women THA
149 Часови 12 мин.
21KEJOHANAN CATUR TERBUKA DUN HULU KELANG PIALA YB SAARI SUNGIB 2020 (KATEGORI BAWAH 18 TAHUN - U18) MAS
149 Часови 13 мин.
22Lietuvos jaunių BM18 greitųjų šachmatų čempionatas LTU
149 Часови 13 мин.
23SIRKUITAN CATUR SOBONTORO PERMAI KABUPATEN TULUNGAGUNG INA
149 Часови 14 мин.
24Lietuvos jaunučių BM12 greitųjų šachmatų čempionatas LTU
149 Часови 14 мин.
25Этап ДКР «Маэстро –2020». Девочки и мальчики до 13 лет (2008 - 2009 г.р.) RUS
149 Часови 15 мин.
2645-ти Международен турнир "Морско конче" - момчета до 10 г. BUL
149 Часови 15 мин.
276th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : U18 THA
149 Часови 15 мин.
28NA Lietuvos jaunių BM14 greitųjų šachmatų čempionatas LTU
149 Часови 16 мин.
29Чемпіонат серед 1-юнацьких розрядів (Вінниця) UKR
149 Часови 16 мин.
30Балабаново.День Знаний 2020 RUS
149 Часови 16 мин.
314NCL Autumn Online Congress Major ENG
149 Часови 16 мин.
321st 4NCL Autumn Online Congress Open ENG
149 Часови 17 мин.
33IV OPEN DE AJEDREZ VILLA DE FRIGILIANA ESP
149 Часови 17 мин.
34Lietuvos jaunių BM16 greitųjų šachmatų čempionatas LTU
149 Часови 18 мин.
356th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : G18 THA
149 Часови 19 мин.
36Trofeul Callatis U10 - sah rapid , Olimp - Mangalia, 13.09.2020 ROU
149 Часови 19 мин.
37Осенний марафон 2020 (Турнир Г) RUS
149 Часови 19 мин.
38Осенний марафон 2020 (Турнир В) RUS
149 Часови 19 мин.
39Городской турнир по быстрым шахматам посвящённый Дню города для начинающих RUS
149 Часови 19 мин.
406th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : U8 THA
149 Часови 19 мин.
41Trofeul Callatis - sah rapid , Olimp - Mangalia, 13.09.2020 ROU
149 Часови 20 мин.
42Открытый городской турнир по быстрым шахматам посвященный Дню города Ярославля RUS
149 Часови 20 мин.
43Lietuvos jaunučių BM10 greitųjų šachmatų čempionatas LTU
149 Часови 20 мин.
44Lietuvos vaikų BM08 greitųjų šachmatų čempionatas LTU
149 Часови 20 мин.
45Осенний марафон 2020 (Турнир Б) RUS
149 Часови 20 мин.
46XV OPEN AJEDREZ DAMA BAZA.I MEMORIAL JANDRO VILLALTA ESP
149 Часови 20 мин.
47Krajský přebor SŠS mládeže v šachu pro rok 2020 kat HD 10 CZE
149 Часови 21 мин.
48турнир выходного дня 3 учебного курса RUS
149 Часови 21 мин.
496th Thailand Junior & Open Rapid Chess Championship 2020 BKK : G8 THA
149 Часови 22 мин.
50XXX NAZIOARTEKO GROSEKO XAKE IREKIA // XX MEMORIAL JAVIER LUENGO VAZQUEZ ESP
149 Часови 23 мин.
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead