sbdc online juniors

Senast uppdaterad25.05.2020 15:55:24, Creator/Last Upload: south african chess fed. (licence 142)

Val av parametrar visa turneringsinfomation, Link tournament to the tournament calendar
ListorStartlista, Startlista, alfabetisk, Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Korstabell efter 5 ronder, Korstabell, efter startnummer
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5/5 , ej inlottad
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Ställning efter rond 1

Plac.SNrNamnNationRatingPoäng TB1  TB2  TB3 
11Kapank WaylonRSA12751,00,010,0
2Carolus CaylineRSA11251,00,010,0
3Munyai MakhadoRSA11161,00,010,0
5Munyai MukhethwaRSA10141,00,010,0
6Stemmet JuanRSA10101,00,010,0
7Ludick Anaya CassidyRSA9721,00,010,0
8Rispel BradyRSA8561,00,010,0
12DE LANGE VIN JOSHESB01,00,010,0
94Stuurman PedroRSA10620,00,001,0
9Rispel KurchinRSA6950,00,001,0
10Stemmet EtienneRSA5950,00,001,0
11Stemmet Carol-LeeRSA5930,00,001,0
13KENNEDY TROYESB00,00,001,0
14Manser OliverESB00,00,001,0
15Marais RyanESB00,00,001,0
16FIRTH MATTHEWESB00,00,001,0

Anmärkning:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: The greater number of victories (variable)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Schackurneringsresultat-server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use,