2. Klasse Jugend 2019/2020

Senast uppdaterad25.01.2020 15:00:30, Creator: kuran/sauwald,Last Upload: gerald hametner

LänkarTurneringens officiella hemsida
Val av parametrar visa turneringsinfomation
ListorSlutställning efter 9 ronder, Startlsta, lag
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Korstabell efter 9 ronder
Lista över spelare, Startlista, alfabetisk
Lottning (lag)Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xls), Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Slutställning efter 9 ronder

Plac.SNrLagPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11Sternstein 5981032,0170
24St. Martin/Traun 2972029,5160
33Sternstein 6962125,5140
414JSV Mühlviertel 3923417,570
59Hofkirchen 3941416,593
615Gmunden 4925216,592
713St. Valentin 5941416,591
86Vöcklabruck 5812513,560
97Sauwald 6913513,550
1012St. Martin/Traun 3804413,060
112Steyregg 6802611,040
125Urfahr 431116,030
138Haslach 331114,030
1410Neuhofen/Krems 300000,000
11Schachschule OÖ 100000,000

Anmärkning:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints