Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Indeni Chess Club Closed Chess Tournament

последно ажурирање08.12.2019 14:01:34, Creator/Last Upload: zambia chess-federation

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
2Kalandanya Solomon8708878ZAM1891
8Sinkala Given8713251ZAM1754
7Nkokola Ngulube8713014ZAM1734
3Simubala Madubeko Evans8708657ZAM1727
4Chilambwe PaulZAM0
1Mandona EmmanuelZAM0
9Mulenga AngelZAM0
5Simubala EvaristoZAM0
6Tembo RuebenZAM0