Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Bremen-Nord 2019 Quickstep-Chess -L-

последно ажурирање13.11.2019 01:07:40, Creator/Last Upload: schachklub bremen-nord

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
2Schröder Mariusz1270488GER1201SK Bremen-West
3Gesell Fabian-1112SAbt TuS Varrel
4Lumma Justus16287193GER1079SF Bremer Osten Bürgerhaus Mah
1Ristedt Mathis16276477GER1042SAbt TuS Varrel