Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Bremen-Nord 2019 Quickstep-Chess -F-

последно ажурирање13.11.2019 01:03:35, Creator/Last Upload: schachklub bremen-nord

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
2Drücker Wilken16249127GER1492MTV Riede e.V.
4Giss Alexander16260414GER1480SF Bremer Osten Bürgerhaus Mah
3Sobieray-Grafe JörgGER1452SF Lohne
1Barseghyan Narek16260430GER1450SF Bremer Osten Bürgerhaus Mah