Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Bremen-Nord 2019 Quickstep-Chess -D-

последно ажурирање12.11.2019 23:19:36, Creator/Last Upload: schachklub bremen-nord

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Iavitch EvgenijGER1669TSV Pattensen
2Seeger Ernst12987484GER1649SK Bremen-Nord
3Steinkraus-Kück Hans-Guenter16256603GER1637Bremer SG von 1877
4Rathsmann SteffenGER1566SK Bremen-Nord