Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Bremen-Nord 2019 Quickstep-Chess -G-

последно ажурирање12.11.2019 23:22:41, Creator/Last Upload: schachklub bremen-nord

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
2Lindemann Ewald12987433GER1442SK Bremen-Nord
3Schäffer BurghardGER1404MTV Riede e.V.
4Strübel Tobias16284860GER1376Schachzentrum Bemerode
1Pass MarlonGER1371SF Bremer Osten Bürgerhaus Mah