Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Bremen-Nord 2019 Quickstep-Chess -C-

последно ажурирање13.11.2019 01:12:47, Creator/Last Upload: schachklub bremen-nord

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
4Belegradek Boris4149220RUS1817SC Ganderkesee
3Kaßner Ralph12987425GER1760SK Bremen-Nord
1Hentrop Malte1270484GER1722Findorffer Sfr
2Baller TorstenGER1681SK Bremen-Nord