Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Prebor skol v sachu 2019, stredni skoly Okresni kolo Breclav

последно ажурирање19.11.2019 16:56:06, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Пласман со партии

Рк.Екипа1a1b2a2b ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Gymnázium TGM Hustopeče *  * 4 / 3 / 3 / 33 / 3 / 3 / 426,0240
2Gymnázium Velké Pavlovice0 / 1 / 1 / 11 / 1 / 1 / 0 *  * 6,000

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead