Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Prebor skol v sachu 2019, 2. stupen ZS Okresni kolo Breclav

последно ажурирање19.11.2019 16:55:46, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Конечен пласман после 7 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
14Gymnázium TGM Hustopeče770024,0210
21Masarykova ZŠ Lanžhot A760120,0180
36Gymnázium Velké Pavlovice750218,5150
48ZŠ Kupkova Břeclav A732216,0110
55ZŠ Mikulov Valtická621315,590
69ZŠ Kupkova Břeclav B630314,5110
710ZŠ Kpt. Nálepky Břeclav611414,560
83ZŠ Mikulov Hraničářů723213,091
11ZŠ Slovácká Břeclav723213,091
102Masarykova ZŠ Lanžhot B612313,070
7Gymnázium Mikulov612313,070
1213ZŠ Dolní Věstonice612312,570
1312ZŠ Drnholec60068,520

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead