Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

MANAVGAT 10 KASIM ATAYI ANMA SATRANÇ TURNUVASI ( AÇIK KATEGORİ)

последно ажурирање10.11.2019 15:36:01, Creator/Last Upload: antalya tcf

Податоци за играчот

ИмеKECHERUKOV AKHMAT
Носител30
Рејтинг0
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг0
Рејтинг перформанс1266
Поени4
Место9
ФедерацијаTUR
Идентификациски број0
Година на раѓање 2002

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.ПоениРез.
11414ÖZTEN UMUT ÇAĞAN1244TUR4,5w 1
288ÇAY TUFAN1376TUR5,0s 0
31116BUYRUKCU EFE1185TUR4,0w 1
4812DEVECİ MAHİR ALİ1283TUR4,0s 1
532OKTAY UMUT UTKU1474TUR4,0w 1
614YANIK YİĞİT1434TUR7,0s 0
7510UZUNER MEHMET1368TUR5,0w 0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead