Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

MANAVGAT 10 KASIM ATAYI ANMA SATRANÇ TURNUVASI ( AÇIK KATEGORİ)

последно ажурирање10.11.2019 15:36:01, Creator/Last Upload: antalya tcf

Податоци за играчот

ИмеGÜMÜŞ MAHMUT ARDA
Носител3
Рејтинг1465
Национален рејтинг1465
Меѓународен рејтинг1240
Рејтинг перформанс1244
FIDE ртг +/--11,2
Поени4
Место12
ФедерацијаTUR
Идентификациски број0
Фиде-ИД26351420
Година на раѓање 2005

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.ПоениРез.
1319OKUTAN HÜSEYİN1095TUR3,0w 1
2310UZUNER MEHMET1368TUR5,0s 1
328ÇAY TUFAN1376TUR5,0w 0
431TURGUT ÖMER ARDA1504TUR4,0w ½
5513MECEK İRFAN ARDA1258TUR4,0s ½
6514ÖZTEN UMUT ÇAĞAN1244TUR4,5s ½
762OKTAY UMUT UTKU1474TUR4,0w ½
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead