Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

PRA PON XX CATUR ZONA JAWA

последно ажурирање09.11.2019 08:37:44, Creator/Last Upload: japfa chess club

Пласман со партии

Рк.Екипа123456 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1JAWA BARAT * 3348214,0
2DKI JAKARTA * 38013,0
3JAWA TENGAH1 * 27011,5
4JAWA TIMUR12 * 35010,0
5BANTEN1½1 * 206,5
6DI YOGYAKARTA0½ * 005,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead