Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Чемпионат Республики Башкортостан по шахматам полуфинал (южная зона) 2019 год

последно ажурирање10.11.2019 10:28:00, Creator/Last Upload: ildar_ganiev

Стартна ранг листа

Бр.ИмеИДФЕД.РтгНполКлуб/Град
1Исхаков Ильшат99760RUS2063Мелеуз
2Скрынников Геннадий173981RUS1483Кумертау
3Насыров Данил122401RUS1380Ишимбай/Салават
4Корсаков Тимур187421RUS1305Мелеуз
5Фоменко Матвей65300RUS1279Салават
6Ишкинин Филюс236981RUS1225Салават
7Корсаков Вадим187420RUS1217Мелеуз
8Ибрагимов Камиль192877RUS1216Салават
9Стрелкова Екатерина222996RUS1189wМелеуз
10Ибрагимов Рафаэль65302RUS1178Салават
11Рахимкулов Ильнур65314RUS1154Салават
12Стрелкова Анастасия222995RUS1153wМелеуз
13Алферов Роман101249RUS1139Салават
14Мкртумян Арсен248968RUS1133Мелеуз
15Ишкинина Юлия236982RUS1125wСалават
16Сагитов Ильназ193473RUS1091Мелеуз
17Ишкинина Самира262516RUS1088wСалават
18Шаяхметов Арслан187439RUS1081Мелеуз
19Герунов Иван65293RUS1038Салават
20Заварихин Михаил236979RUS1025Салават
21Мкртумян Давид248969RUS1020Мелеуз
22Мкртумян Марк261245RUS1018Мелеуз
23Мкртумян Эдуард261246RUS1004Мелеуз
24Багаев Карим187409RUS1000Мелеуз
25Герунова Анна65308RUS1000wСалават
26Ермаков Станислав269585RUS1000Мелеуз
27Каранаев Рафис244976RUS1000Кугарчинский район
28Рахимов Загир215941RUS1000Мелеуз
29Рябиков Эдуард124776RUS1000Мелеуз
30Сафеев Булат244983RUS1000Кугарчинский район
31Сидоров Андрей0RUS1000Мелеуз
32Тулумгужин Зуфар187436RUS1000Мелеуз
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead