Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Кубок Билимкана-2019_Девочки до 10-12 лет

последно ажурирање26.10.2019 12:12:31, Creator/Last Upload: kyrgyzstan chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Mukanova Rayana13810170KGZ1157
2Esenbek Kyzy Aizhyldyz13803573KGZ1142
3Agalykova Angelina13809571KGZ1141
4Bakytova Altynai13812467KGZ1134
5Abaeva Aiana13804472KGZ1107
6Abasova Valida13822381KGZ0
7Abdrasulova Medina13812408KGZ0
8Ashimova Arina13812440KGZ0
9Askarbekova Aisuluu13818511KGZ0
10Daniyarova Aliya13819224KGZ0
11Duishenbekova Nursuluu13818520KGZ0
12Ibraimova Aruuke13819259KGZ0
13Kush Agniia13807269KGZ0
14Maratova AzaliaKGZ0
15Zhunusbekova Aymonchok13810251KGZ0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead