Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:43, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеChavan Nameet
Носител9
Рејтинг1830
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1830
Рејтинг перформанс0
FIDE ртг +/-0,0
Поени0
Место229
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадPune
Идентификациски број0
Фиде-ИД46645454
Година на раѓање 2000

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.ПоениРез.
19126Nihira Koul1043IND4,0- 0K
266168Gupta Yash Rahul0IND1,0- 0K
3117-2без пар00,0- 0
4117-2без пар00,0- 0
5114-2без пар00,0- 0
6114-2без пар00,0- 0
7114-2без пар00,0- 0
8111-2без пар00,0- 0
9110-2без пар00,0- 0