Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеKashelkar Atharv
Носител57
Рејтинг1301
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1301
Рејтинг перформанс987
FIDE ртг +/--70,8
Поени2
Место209
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадPune
Идентификациски број0
Фиде-ИД25681761
Година на раѓање 2009

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
157175Kashelkar Saurish0INDRatnagiri3,0w ½
254231Vishwajeet Abhijit Jadhav0INDPune4,0s 1
32992Nimonkar Manthan1152INDDhule5,0w ½
440104Jathar Rishabh1127INDPune5,0s 0
548131Patil Akshaj1016INDPune5,0w 0
6116-2без пар00,0- 0
7116-2без пар00,0- 0
8113-2без пар00,0- 0
9113-2без пар00,0- 0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead