Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеRounaiv Rana
Носител56
Рејтинг1305
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1305
Рејтинг перформанс1408
FIDE ртг +/-20,8
Поени5
Место71
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадMumbai City
Идентификациски број0
Фиде-ИД25693735
Година на раѓање 2010

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
156174Kapil Gajendra Irkulla0INDPune4,5s 1
250200Pratik Vinod Suralkar0INDThane4,0w 1
31923Mithil Anande P1632INDMumbai City6,0s 0
439109Godbole Asim1110INDPune5,0w 1
51518Mishra Sanjeev1713INDMumbai Sub7,0w 0
63594Khare Parth1147INDPune5,0s 1
731102Patil Jaiveer1133INDMumbai City4,5w 1
81914Dhoot Vinit1770INDAurangabad6,5s 0
9112-2без пар00,0- 0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead