Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеViraj Gogte
Носител51
Рејтинг1324
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1324
Рејтинг перформанс1304
FIDE ртг +/--22,8
Поени5,5
Место62
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадThane
Идентификациски број0
Фиде-ИД45092575
Година на раѓање 2007

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
151169Hazare Yash0INDNashik3,5w 1
245191Ojas Deogade0INDPune4,0s 1
31620Shejal Sahil Sanjay1674INDPune6,0w 0
43497Kulkarni Samiha1141INDPune4,0s 1
51210Jail Digambar1826INDPune6,0w 0
63192Nimonkar Manthan1152INDDhule5,0s 0
749127Kadam Sai1035INDPune4,0w 1
83398Toraskar Archita1139INDMumbai Sub5,5s ½
940123Kakade Neil1048INDPune4,5w 1
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead