Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеJathar Soham
Носител137
Рејтинг1004
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1004
Рејтинг перформанс1086
FIDE ртг +/--29,2
Поени4
Место144
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадPune
Идентификациски број0
Фиде-ИД25762540
Година на раѓање 2010

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
12020Shejal Sahil Sanjay1674INDPune6,0w 0
294201Rathi Sara0INDPune3,0s 1
34869Narendran N1242INDPune5,5w 0
484193Padhye Tejas0INDPune4,0s 1
54754Kadam Omkar R1317INDPalghar5,5w 0
678207Rohit Lahare0INDAhmednagar3,0s 1
75894Khare Parth1147INDPune5,0w 0
877211Sanjay Naik0INDPune4,0s 0
983195Patari Dhrupad0INDPune3,0- 1K
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead