Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеGadge Arnav Shrikant
Носител135
Рејтинг1006
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1006
Рејтинг перформанс1288
FIDE ртг +/-67,6
Поени5
Место86
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадThane
Идентификациски број0
Фиде-ИД25937685
Година на раѓање 2009

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11818Mishra Sanjeev1713INDMumbai Sub7,0w 0
292197Jay Parag Patki0INDPune3,5s 1
34667Rane Yash1251INDMumbai Sub5,5w ½
463199Pratham Vasishta0INDPune4,0s 1
54069Narendran N1242INDPune5,5w 1
62744Jain Ashok1394INDPune4,5s 0
74481Rane Viraj1198INDMumbai Sub5,0w 0
85886Bhoite Krishna1172INDPune4,5s 1
94771Sairaj Gaikwad1238INDPune4,5w ½
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead