Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:43, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеRaghav Makarand Thipse
Носител122
Рејтинг1053
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1053
Рејтинг перформанс1287
FIDE ртг +/-3,2
Поени5
Место91
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадPune
Идентификациски број0
Фиде-ИД25171380
Година на раѓање 2007

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.ПоениРез.
155Mirashi Shantanu1957IND6,0s 0
281182Kulkarni Samruddhi S0IND2,5w 1
33631Gavade Atharv1501IND6,0s 0
472188Mirasdar Kanad0IND2,0w 1
576233Yashashree Nilesh Deshpande0IND3,5s 1
64372Shreyas Ravindra Patil1231IND6,0w 0
771218Shreya Amit Thakur0IND4,5s 1
84780Kulkarni Pradeep1204IND5,0w 1
93055Shinde Saumil1306IND6,0s 0