Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеLokhande Samyak
Носител120
Рејтинг1057
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1057
Рејтинг перформанс1292
FIDE ртг +/--27,2
Поени5
Место93
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадNashik
Идентификациски број0
Фиде-ИД25605402
Година на раѓање 2005

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
133Gokhale Rishabh Chandrashekhar1965INDPune6,5s 0
280180Kulkarni Ahan0INDPune3,0w 1
33513Sachin Bilpe1788INDParbhani6,5s 0
471174Kapil Gajendra Irkulla0INDPune4,5w 1
575232Yadnya Bharambe0INDPune4,0s 1
64270Pandharpure Yash1242INDSatara5,0w 0
770214Shaashvat Gupta0INDPune3,5s 1
84068Deoshatwar Ojas1245INDPune5,0w 0
966208Rushil Shah0INDMumbai City4,0s 1
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead