Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеDevanshi Solanki
Носител118
Рејтинг1087
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1087
Рејтинг перформанс0
FIDE ртг +/-0,0
Поени0
Место231
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадPalghar
Идентификациски број0
Фиде-ИД25970097
Година на раѓање 2006

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
111Pimpalkhare Vedant2080INDNashik8,0- 0K
278178Khatri Chirag0INDPune6,0- 0K
3119-2без пар00,0- 0
4119-2без пар00,0- 0
5116-2без пар00,0- 0
6117-2без пар00,0- 0
7117-2без пар00,0- 0
8114-2без пар00,0- 0
9114-2без пар00,0- 0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead