Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеDolas Aarush
Носител108
Рејтинг1110
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1110
Рејтинг перформанс950
FIDE ртг +/-0,0
Поени3
Место189
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадPune
Идентификациски број0
Фиде-ИД66608538
Година на раѓање 2012

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1106224Tarang Maheshwari0INDPune4,0- 0K
274174Kapil Gajendra Irkulla0INDPune4,5w 1
377210Sahasrabudhe Amol0INDPune3,5s 0
470181Kulkarni Kshiti0INDPune2,0s 0
588183Kulkarni Shreshtha0INDPune3,5w 1
669179Kule Nirmay0INDThane3,0w 1
764205Ravi Varma S B S0INDPune4,0s 0
867190Nitin Nargunde0INDPune5,0w 0
980184Kulkarni Tanvie0INDPune4,0- 0K
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead