Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Maharashtra State Open Selection International FIDE Rating Tournament,2019. Prize Distribution on 12th Nov at 04:00pm

последно ажурирање12.11.2019 09:32:34, Creator/Last Upload: rajendra shidore

Податоци за играчот

ИмеPatil Jaiveer
Носител102
Рејтинг1133
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1133
Рејтинг перформанс1176
FIDE ртг +/--13,2
Поени4,5
Место103
ФедерацијаIND
Клуб/ГрадMumbai City
Идентификациски број0
Фиде-ИД25123742
Година на раѓање 2009

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1100218Shreya Amit Thakur0INDPune4,5s 1
23135Jadhav Jyotiraditya1447INDSatara7,0w 0
372200Pratik Vinod Suralkar0INDThane4,0s 1
43855Shinde Saumil1306INDPalghar6,0w 0
568210Sahasrabudhe Amol0INDPune3,5s 1
63861Bilpe Mandar1269INDParbhani5,5w 1
73156Rounaiv Rana1305INDMumbai City5,0s 0
83764Borate Tanvi1260INDThane6,0w 0
956174Kapil Gajendra Irkulla0INDPune4,5s ½
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead