Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

OPEN Jeunes

последно ажурирање07.10.2019 06:06:39, Creator/Last Upload: madagascar chess-federation

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
6RABARISON Ny Andolalaina Fitia NOahMAD0
1RAFARALAHY Nolan MendelMAD0
2RAKOTOSON FanasinaMAD0
3RANAIVONJOANY Najoro VelomiaryMAD0
4RANDRIAMANAHARO MirindraMAD0
5RANDRIANARIMANANA MaheritianaMAD0
7ROVA MAHASEZA KevinMAD0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead