Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

17. nat. Sieghartskirchner Jugendschachopen u18 und Semifinale NÖSV Jugend-LM 2020

последно ажурирање10.11.2019 17:02:04, Creator/Last Upload: nö.-schachverband

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгполКлуб/Град
1Pernerstorfer Max1657607AUT1784Sk Raika Eggenburg
2Faderbauer Noah1649531AUT1557Sc Raika Sieghartskirchen
3Ernst Robert1662643AUT1498Datatech Pressbaum-Eichg.
4Riegler Moritz1658646AUT1364Sk Gloggnitz
5Knapp Klemens1667343AUT1204Sk Windheimat Tus Krieglach
6Bürgmayr Mario1669800AUT1146Sc Boeheimkirchen
7Schlitz SebastianAUT926Sk Gloggnitz
8Hottenroth JonasAUT0Sk Gloggnitz
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead