Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Halleiner Eröffnungsblitz Turnier 2019

последно ажурирање26.09.2019 20:07:50, Creator/Last Upload: schachlandesverband salzburg

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
2Buchner Martin1615815AUT1983Hallein
5Hauthaler Mario1611313AUT1979Hallein
8Holzer Manuel1620797AUT1979Taxenbach
1Berti Rudolf1614134AUT1722Hallein
3Fischer Oliver16273524GER1688Hallein
7Rosenlechner Gerhard1654152AUT1622Hallein
4Baldemair Helmut1659863AUT1495Hallein
6Kipman Felix1653105AUT1481Hallein
9Lettner FritzAUT971Hallein
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead