Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Přebor klubu ŠK Dopravní podnik Praha 2019 - skupina B

последно ажурирање09.12.2019 21:56:02, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФЕД.РтгИРтгНполКлуб/Град
1
Plchot MiroslavCZE18781879TJ Spartak Vrchlabí
10
Kosina JakubCZE01817ŠK Dopravní podnik Praha
5
Kozák MartinCZE17991924ŠK Dopravní podnik Praha
2
Barabas AlešCZE17791785ŠK Dopravní podnik Praha
6
Kučera JanCZE17731851ŠK Dopravní podnik Praha
4
Klubert PavelCZE01705ŠK Dopravní podnik Praha
9
Šuráň JanCZE17021788ŠK Dopravní podnik Praha
8
Kolbušovský PetrCZE16941688ŠK Dopravní podnik Praha
7
Kolbušovský MichalCZE15361564ŠK Dopravní podnik Praha
3
Martirosyan DavidCZE14481377ŠK Dopravní podnik Praha
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead