Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Lpca Rapid Madalaz

последно ажурирање08.09.2019 12:54:21, Creator/Last Upload: zambia chess-federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Nase LunguZAM0
2Ndui WebsterZAM0
3Musende GershomZAM1916
4Chikuse LeslieZAM0
5Chanda KundaZAM0
6Jilowa WilliamZAM0
7Mwaaka moongaZAM0
8Kalabwata BornifaceZAM0
9Mulonda BrightZAM0
10Lwenyeka BrianZAM0
11Chilufya MukubuloZAM0
12Akazembe MoeseZAM0
13Bwalya KabambaZAM0
14Cheembe PeterZAM0
15Chishimba JosephZAM0
16Kabuswe PrideZAM0
17Kalapizya MosesZAM0
18Kasonde ArthurZAM0
19Masebo KupashaZAM0
20Mwanza CharlesZAM0
21Zeko RoseZAM0
22Zimba AndrewZAM0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead