Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

VereinsmeisterschaftF.C.St Pauli Gruppe 1

последно ажурирање04.12.2019 18:03:20, Creator/Last Upload: fcstpauli1910

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
6IMErtan Can6306330TUR2413FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
4FMVoigt Martin4607228GER2307FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
7FMJahncke Giso24608289GER2245FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
8Stenner Patrick4615760GER2203FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
1FMBreyther Ruediger4601211GER2153FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
2FMMitscherling Andreas4667263GER2149FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
5Zur Lage Julian24698350GER2129FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
9Richter Maik4657667GER2125FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
10Thomaschke Dirk4653920GER2123FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
3Geelhoed Bastiaan1060287NED2066FC ST.Pauli 1910 eV SAbt
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead