Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

HSK Klubturnier 2019 - D1-Gruppe

последно ажурирање04.12.2019 08:12:47, Creator/Last Upload: hsk1830

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Ahrens ReinhardGER1494Hamburger SK von 1830 eV
2Wallasch Stefan-1493Hamburger SK von 1830 eV
3Bollmann RolfGER1459Hamburger SK von 1830 eV
4Reiner Oliver12956201GER1446Hamburger SK von 1830 eV
5Roschke ViktorGER1436Hamburger SK von 1830 eV
6Herrmann Sabine12951439GER1429SF Hamburg e.V. 1934
7Hübner Georg12935280GER1374Hamburger SK von 1830 eV
8Echt Pascal16238990GER1335Hamburger SK von 1830 eV
9Von Knobloch Hanno12993247GER1281Hamburger SK von 1830 eV
10Lohkamp Rolf16208447GER1266Hamburger SK von 1830 eV
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead