Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Open Mensuel du Club EDESA - OMCE AOUT 2019

последно ажурирање19.08.2019 11:20:48, Creator/Last Upload: fidec

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1ANE CEDRIC681270FRA2165
2DEGONDO SIMPLICE14306310CIV2159
3TOURE YVES21200734CIV1788
4AMAN EUGENE20800908CIV1762
5KOUASSI RAOUL20800177CIV1575
6AMAKO MARC ARNOLD20802676CIV1407
7ANDY CHUKWUYEM20802862CIV0
8DADE GUY20801203CIV0
9EDOUKOU CHRIST20802820CIV0
10EDOUKOU ERNEST20800096CIV0
11EDOUKOU JONAS20802811CIV0
12EDOUKOU MARYSE20802803CIV0
13GOBOU THIERRY20800495CIV0
14GUEHI MAIZON20802781CIV0
15GUETAT YANN20802838CIV0
16KOUAME HUGUES20801092CIV0
17LAGO GUEDE HERMAS20802668CIV0
18NOUGBELE ALEKS20802790CIV0
19TANO FULGENCE20802765CIV0
20TIA ANGE-ELIE20802854CIV0
21TIA EMMANUEL20802846CIV0
22ZOKOU ELIE20802870CIV0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead