Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

3rd BSSZ-Aranytiz IM

последно ажурирање25.08.2019 15:02:35, Creator: tamas gyomber,Last Upload: hungarian chess-federation licence 10

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
3
FMPersanyi Barnabas771279HUN2399
8
FMMaerevoet Sim241725BEL2321
9
WIMLuong Phuong Hanh12401013VIE2313
6
IMMartic Zlatko14500850CRO2284
5
WIMHavanecz Bianka704814HUN2281
7
IMNemeth Zoltan700657HUN2275
2
FMHamblok Roel209317BEL2261
1
FMUrhegyi Marton740411HUN2256
4
IMFarago Sandor701190HUN2211
10
WIMJuhasz Barbara743585HUN2157
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,