Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

3rd BSSZ-Aranytiz GM

последно ажурирање25.08.2019 14:31:55, Creator: tamas gyomber,Last Upload: hungarian chess-federation licence 10

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
5
GMAczel Gergely727709HUN2538
3
GMHorvath Adam708003HUN2517
6
IMKozak Adam753246HUN2495
2
IMCsonka Balazs742910HUN2472
4
IMHorvath Dominik1642561AUT2425
10
FMMartinovici Ilie13907034MDA2405
7
FMSecheres Adrian-Simion1217445ROU2394
1
IMAkshat Khamparia5016541IND2393
9
GMFarago Ivan700134HUN2350
8
Polyik Peter758817HUN2328
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,