Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Rufaro Rapid Chess Tournament-Luanshya

последно ажурирање04.08.2019 12:32:16, Creator/Last Upload: zambia chess-federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Mulenga Prince8701776ZAM2287
2Kaoma Micheal8701431ZAM2105
3Ngosa Sebastian8708223ZAM1971
4Kanyoka Kennedy8708495ZAM1957
5Chiumya Brighton8708274ZAM1937
6Ngomi Henry8708266ZAM1926
7Goma Panji8707197ZAM1907
8Chibuye Christopher8714541ZAM1859
9Kachenje Elvis8711410ZAM1837
10Mate Stephen8716307ZAM1811
11Tembo Kenneth8708320ZAM1757
12Ngambi Aaron8712409ZAM1743
13Kapilya Chabala8708509ZAM1727
14Simenda Daisy8707960ZAM1592
15Tembo Ian8716463ZAM1542
16Mwape Allan8706280ZAM0
17Simbeye Kachinga8701997ZAM1884
18Nswana Malwa8708363ZAM1772