Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Ensino Médio - MASC - Regional Sul Escolar 2019

последно ажурирање18.08.2019 23:18:16, Creator/Last Upload: metrópole xadrez clube

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДРтгКлуб/Град
1Tomiello Lucas Costamilan227019401828Cetec - Caxias do Sul
2Oliveira Danyel Angelo Aquino21920801821Sen. Ernesto Dornelles - Porto Aleg
3Tomiello Mateus Costamilan227019581808Cetec - Caxias do Sul
4Schmidt Erick Eduardo Da Silva227248261723Escola Lapagese - Criciúma
5Liesenfeld Marcelo Leonardo21824161395Madre Benicia - Novo Hamburgo
6Pastuchenko Luan Henrique0Colégio Sinodal Tiradentes - Campo
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,