Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Doprovodný turnaj MANDAVA OPEN

последно ажурирање17.08.2019 14:42:59, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Bělaška Přemysl300896CZE2223TJ Desko Liberec
2Malec Jan312576CZE1951ŠK Stráž pod Ralskem
3Blažej JaroslavCZE1899ŠK DDM Varnsdorf
4Zapletal MartinCZE1853TJ Slovan Varnsdorf z.s.
5Řičánek Miloslav313750CZE1805ŠK Stráž pod Ralskem
6Habenicht Martin23709553CZE1737ŠK Česká Lípa
7Hrazdira Matyáš Josef23732954CZE1680TJ Slovan Varnsdorf z.s.
8Spyrka Jakub23732660CZE1616TJ Slovan Varnsdorf z.s.
9Sichrovský Tomáš23704730CZE1603ŠK Česká Lípa
10Papoušek Michal398012CZE15891. Novoborský ŠK
11Struhár Viktor351334CZE1589TJ Lokomotiva Liberec
12Maršík Ondřej23718358CZE1442TJ Desko Liberec
13Maršík Matěj23718340CZE1411TJ Desko Liberec
14Hrouzek Jan23723840CZE1410Šachový klub Frýdlant, z.s.
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,