Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

SARPCCO Preparatory Tournament

последно ажурирање28.07.2019 17:15:22, Creator/Last Upload: zambia chess-federation

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1IMBwalya Gillan8700257ZAM2335
7Daka Justin8705364ZAM2192
2Mwansa Mambwe8701873ZAM2094
5CMDimba James8700729ZAM2009
6Chinama Maybin8704570ZAM1992
8Chinapu Eric8707669ZAM1853
3Chiluba Innocent8712883ZAM0
4Muchimba Eusebias8718776ZAM0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead