Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Sapporo Summer Chess Tournament 2019

последно ажурирање28.07.2019 12:24:18, Creator/Last Upload: sapporo chess club

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Sugimoto KoichiJPN1963
2Yoshii YukihikoJPN1869
3Drakakis AthanasiosJPN1864
4Nishimori ToshiyukiJPN1797
5Watanabe KatsumiJPN1733
6Kikuchi AkiraJPN1695
7Kobayashi KatsuhikoJPN1539
8Sato YasujiJPN1452
9Takeuchi HiroshiJPN1330
10Ito KatsuhideJPN1312
11Kikuchi DaijiroJPN0