Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

APC Chess Tournament - 2019 LP

последно ажурирање04.11.2019 11:39:47, Creator/Last Upload: namibia chess-federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Adeyemi PrinceNAM0
2Haimbili BerthaNAM0
3Javier XiomarNAM0
4Lupandu ElvisNAM0
5Nangolo AlehandroNAM0
6Nangolo Kleo-linaNAM0
7Nangenda PombiliNAM0
8Ndishita PrinceNAM0
9Dadirai BridgettNAM0
10Shadipeni FavourNAM0
11Shigwedha LiisaNAM0
12Shafuda RickyNAM0
13Shilongo TuwilikaNAM0
14Shilunga TuyenikelaoNAM0
15Shimanya WelleminaNAM0
16Shimanya RebbecaNAM0
17Uugwanga ImmanuelNAM0
18Shadipeni PreciousNAM0
19Shikukutu AnnaNAM0
20Kruger PJNAM0
21Chawatama ClintNAM0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead