Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Championnat Analamanga

последно ажурирање23.07.2019 23:15:09, Creator/Last Upload: madagascar chess-federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1AJOULAT FabriceMAD0
2ANDRIARIMALAZA ZakariasyMAD0
3RADAVIDRA AndriamparanyMAD1463
4RAKOTOSOA Bien AiméMAD1354
5RAMBALOHERY JoséMAD1499
6RASOAMIARIMANANA Andriamanana GérardMAD0
7RATSIFARITANA SamuelMAD0
8RAZAFINDRABE Manitra HarimisaMAD1491
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead