Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Trinidad and Tobago National Finals 2019 - Absolute

последно ажурирање22.09.2019 01:33:09, Creator/Last Upload: trinidad and tobago ca (licence 1)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
12FMMc Intosh Isaiah7703791TTO2257
4FMJohnson Joshua7700768TTO2241
11FMWinter Atwell Adrian7700750TTO2221
9FMHarper Ryan7700156TTO2196
5FMRamoutar Alan-Safar7704224TTO2171
7FMMerritt Mario7700148TTO2132
10FMCabralis Quinn7700440TTO2115
2FMCupid Kevin7700512TTO2099
6CMWiltshire Esan7700318TTO2054
8CMSoondarsingh Dev7700954TTO2030
3CMRamos Caldera Cesar3901513TTO1954
1Lee Hayden7700350TTO1888
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,