Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

7mo. William Bermudez Adams In Memoriam Grupo A (Abierta)

последно ажурирање16.09.2019 15:20:03, Creator/Last Upload: cristobalpr

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1
FMAlmedina Ortiz Edgardo J.3100197PUR2222Cayey
2
FMVazquez Maccarini Danitza3101193PUR2092UPR Rio Piedras
3
Zilleruelo Irizarry Diego3101460PUR2070Punta Borinquen Chess Club
4
Fellman Mike2031566USA2032Bayamon
5
Pinales Roussel Gabriel3101762PUR2032Club de Ajedrez de San Juan
6
CMDavila Blanco Juan Jose3102378PUR2028Gurabo
7
FMSosa Trani Luis A.3100022PUR2025Ponce
8
WIMMorales Santos Natasha3101703PUR1945Ponce
9
Matos Santoni Gamalier3102009PUR1826Club de Ajedrez Añasqueño
10
Gonzalez Gonzalez Enoel3100642PUR1793Punta Borinquen Chess Club
11
WCMVega Jimenez Keyshla M.3101851PUR1648Puerto Rico Chess Academy
12
Soriano Pereira Raymond3107710PUR1643Club de Ajedrez Añasqueño
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead